close
تبلیغات در اینترنت
دانشگاه بورس
loading...

اقتصاد بین الملل

دانشگاه بورس

علی حیدری بازديد : 72 پنجشنبه 17 آبان 1397 نظرات ()

هدفتان از معامله کردن چیست ؟

معامله گر موفق کسی است که پیش از آنکه در اندیشه سود کردن باشد راز بقا در بازار را بیاموزد. ۸۰% موفقيت در معاملات بستگي به اين دارد كه تا چه حد از قبل خود را آماده كنيد. قبل از معامله حتما اطلاعات لازم را جمع آوري كنيد،كارهاي مقدماتي را انجام دهيد واز صحت فرضيات خود اطمينان حاصل كنيد.

علی حیدری بازديد : 87 جمعه 11 آبان 1397 نظرات ()

قوانین ریچارد رودز در بازارهای مالی

باید اعتراف کنم که من آنقدر باهوش نیستم که این قوانین معاملات را وضع کرده باشم. حدود ۱۵سال پیش یک بازرگان بزرگ آنها را به من یاد داد، هر چند به شما اطمینان میدهم که هنوز هم قابل اجرا هستند. اگر از قوانین تبعیت کنید و تاجایی که ممکن است به ندرت آنها را زیر پا بگذارید، هر سال میتوانید پول در آورید، یک سال بیشتر یک سال کمتر اما به هر حال پول در آورید. قوانین ساده اند اما تبعیت از آنها مشکل است.

علی حیدری بازديد : 69 پنجشنبه 10 آبان 1397 نظرات ()

شما جزو کدام دسته از معامله گران هستید؟

آیا می‌خواهید که مهارت‌های معاملاتی خود را یک درجه ارتقا دهید؟ این مقاله را بخوانید تا اطلاعات بیشتری راجع به چارچوب‌های زمانی و نحوه استفاده مفید از آن‌ها به دست بیاورید. 

 

علی حیدری بازديد : 55 جمعه 04 آبان 1397 نظرات ()

خطای بیش ارزشی

اثر بیش ارزشی تمایلی است که ما برای تعیین ارزش بالا برای دارایی هایی داریم که مالک آنهاییم، در حالی که اموالی را که صاحب آن نیستیم بسیار پایین تر از حد واقعی آن ارزش گذاری می کنیم. در هیچ فعالیتی اثر بیش ارزشی بیشتر از معاملات املاک و مستغلات شایع نیست. میانگین اختلاف ارزشی که صاحب ملک قصد فروختن آن را دارد و ارزشی که خریدار حاضر به پرداخت آن بوده ۱۲ درصد است. 

علی حیدری بازديد : 53 جمعه 04 آبان 1397 نظرات ()

اطلاعات زیادی

بیل کروس مدیر بزرگ ترین صندوق اوراق قرضه جهان، پیمکو می گوید من نمی توانم تصمیمات مرتبط با کسب و کار یا سرمایه گذاری های خود را برمبنای اطلاعات کسب شده از تلویزیون یا اطلاعات ارائه شده و موجود در روزنامه ها یا نشریات اتخاذ کنم. این گونه تجارت یا کسب و کار فقط منجر به ویران شدن شما می شود. از این طریق نمی توان شب ها خواب راحتی داشت.

علی حیدری بازديد : 55 جمعه 04 آبان 1397 نظرات ()

تعریف تولید ناخالص ملی

تولید ناخالص ملی عبارت است از ارزش ریالی کلیه کالاها و خدماتی است که به‌وسیله شهروندان یک کشور تولید می‌شود و ارتباطی به مرزهای آن کشور ندارد. تولید نا خالص ملی معیار عملکرد اقتصادی کشور یا آنچه شهروندانش تولید کرده‌اند (از قبیل کالا و خدمات) و اینکه آیا این محصولات در داخل مرزهای کشور تولید شده‌اند یا خیر، به‌حساب می‌آید.

علی حیدری بازديد : 75 جمعه 04 آبان 1397 نظرات ()

اسکالپ (Scalp) چیست؟

اسکالپ یک استراتژی تجاری است که تریدرهای فارکس از آن استفاده میکنند تا با خرید یک جفت ارز و نگه داشتن آن برای یک مدت کوتاه به سرعت سود ببرند. اسکالپرها معاملات متعددی انجام میدهند و هر بار سود کمی به دست می آورند.

علی حیدری بازديد : 50 پنجشنبه 03 آبان 1397 نظرات ()

“مدیریت ریسک” در فارکس چیست؟

مدیریت ریسک در فارکس نقش بسزایی در بقا و یا سقوط ناگهانی شما در دنیای تجارت فارکس بازی می کند. بدون برخورداری از مدیریت ریسک صحیح، حتی با در دست داشتن بهترین سیستم تجاری دنیا کاری از پیش نخواهید برد. مدیریت ریسک ترکیبی از ایده های مختلف برای کنترل ریسک تجاری شما است که می تواند اندازه ی لات و هجینگ معامله و همچنین ساعات و روزهای معامله تان را محدود کند و به شما نشان دهد چه زمانی برای ضرر کردن مناسب تر است.

علی حیدری بازديد : 56 پنجشنبه 03 آبان 1397 نظرات ()

عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس

با توجه به خریداران و فروشندگانی که هر روزه از هر گوشه دنیا در معاملاتی به ارزش تریلیون ها دلار شرکت می کنند فارکس به یک بازار جهانی مبدل شده است. تبدیل تجارت ارز خارجی به یک فعالیت جهانی بیانگر آن است که رویدادهای کلان اقتصادی بیش از پیش نقش مؤثرتری در بازار فارکس بازی می کنند. در اینجا به برخی از روندها و رویدادهای اقتصادی که افراد تازه وارد در بازار فارکس باید از آنها مطلع باشند اشاره می کنیم.

علی حیدری بازديد : 47 پنجشنبه 03 آبان 1397 نظرات ()

مارجین کال (Margin Call) چیست؟

معاملات فارکس تقریباً به طور کلی مارجین شده اند. در واقع، بروکر به شما فرصت می دهد تا با پولی که مال شما نیست معامله کنید. میانگین اهرم فارکس بسیار بالا یعنی مابین ۱:۵۰ و ۱:۲۰۰ است. اهرم کردن یک حساب با حداکثر نسبت ۱:۲۰۰ یعنی حتی کوچکترین اُفت در ارزش معاملات فعال شما ممکن است به از بین رفتن موجودی حساب تان بی انجامد. این درست زمانی است که شما از بروکر مارجین کال دریافت خواهید کرد.

علی حیدری بازديد : 44 پنجشنبه 03 آبان 1397 نظرات ()

مقایسه تفاوت های بازار فارکس و سهام

اهرم فارکس یکی از بزرگترین دلایلی است که برخی از معامله گران بازار فارکس را بر بازار سهام ترجیح می دهند. در ادامه به مقایسه تفاوت بین تجارت فارکس و خرید و فروش سهام می پردازیم.

علی حیدری بازديد : 67 چهارشنبه 02 آبان 1397 نظرات ()

استراتژی معاملاتی استوکاستیک دوگانه

با اضافه کردن یک استوکاستیک دیگر به چارت خود می توانیم دقت تحلیل هایمان را دو برابر کنیم. اما این را همیشه در نظر داشته باشید که هرچه ابزارهای معاملاتی خود را بیشتر کنید در واقع پیچیدگی تحلیل هایتان را بیشتر می کنید و این همیشه خوب نیست.

علی حیدری بازديد : 84 پنجشنبه 12 مهر 1397 نظرات ()

 

این گفتگوی خبری در سایت و روزنامه " فرهیختگان " پنج شنبه دوازدهم مهرماه منتشر شد . 

 

یک کاربلد بورس چه ویژگی‌هایی دارد؟

علی حیدری، کارشناس‌ارشد بورس نیز در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید می‌کند: «بورس، جای مناسبی برای ورود افراد غیرحرفه‌ای و نابلد نیست، چراکه در ایران بازاری به مفهوم واقعی بورس وجود ندارد و آنچه در بازار بورس ایران داد و ستد می‌شود، سهام است؛ چیزی شبیه به یک بازار حراجی. بنابراین ورود به بازار سهام نیازمند تسلط به چند حیطه علمی است. نخست اینکه فرد باید اقتصاد ایران را به‌طور کامل بشناسد. معتقدم سیستم اقتصادی کشور یک سیستم ارزشی است. از این‌رو فردی که وارد بازار سهام می‌شود، باید تسلط کافی به اقتصاد ارزشی کشور داشته باشد.

علی حیدری بازديد : 87 یکشنبه 30 آبان 1395 نظرات ()

ارزهای خبری

ارزها در بازارهای مالی بین المللی بصورت خلاصه نوشته می شوند مثلا دلار امریکا بنام USD مشهور است و یا دلار کانادا CAD . زمانی که دو ارز در مقابل همدیگر قرار می گیرند کمی نامها طولانی تر می شود مثلا جفت ارزپوند به دلار GBPUSD


مطبوعات بدلیل سرعت عمل و اطلاع رسانی سریع این خلاصه نویسی را نیز کوتاه تر کرده اند از اینرو اگر پیگیر خبر هستید دانستن اصطلاحات زیر مهم و ارزشمند است . 

علی حیدری بازديد : 96 یکشنبه 02 آبان 1395 نظرات ()

بررسی ساختار بانک مرکزی امریکا

بانک مرکزی امریکا ( Federal Reserve ) یا FED : در امریکا ۱۲ بانک مرکزی وجود دارد که فدرال رزو رهبری آنها را به عهده دارد . در واقع FED بانک مرکزی بانک مرکزی هاست .

علی حیدری بازديد : 72 چهارشنبه 26 خرداد 1395 نظرات ()
علی حیدری بازديد : 100 پنجشنبه 20 خرداد 1395 نظرات ()
علی حیدری بازديد : 72 چهارشنبه 12 خرداد 1395 نظرات ()
علی حیدری بازديد : 224 چهارشنبه 21 بهمن 1394 نظرات ()

همه آنچه که باید درباره تحلیل طلا و دلار بدانید .

این مقاله در روز چهارشنبه 21 بهمن 1394 در روزنامه جهان اقتصاد صفحه شش بچاپ رسید . 

برای مطالعه کامل مقاله در این سایت برروی Read More کلیک نمایید .

برای دانلود PDF روزنامه جهان اقتصاد برروی همین خط کلیک نمایید .

تعداد صفحات : 3

درباره ما
Profile Pic
“ اقتصاد بین الملل " سایتی خاص در زمينه ي اقتصاد بین الملل با مديريت "علي حيدري " كارشناس اقتصاد بین الملل : روزنامه جهان اقتصاد ، جام جم ، شهروند ، فرصت امروز ، اقتصاد برتر ، فرهیختگان ، تسنيم ، صنعت و معدن ، ماهنامه دنياي سرمايه گذاري ، راديو اقتصاد ، رادیو جوان ، بازرگانان ایران ، بورس نیوز ...
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • بازديد امروز : 657
  • بازديد ديروز : 2,062
  • Technical Summary Widget Powered by Fxs.rzb.ir