close
تبلیغات در اینترنت
روزنامه ها و سایت های خبری
loading...

اقتصاد بین الملل

روزنامه ها و سایت های خبری

علی حیدری بازديد : 42 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر انس طلا در سال 2019

سال 2019 می تواند سال شگفتی برای طلا باشد در برخی روزها روند انس طلا و دلار همسو هستند و این یعنی نقض تمام قوانین مربوط به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال .!

این مقاله در روزنامه اقتصاد برتر روز 24 دی ماه 1397 منتشر شد 

 

علی حیدری بازديد : 45 جمعه 14 دي 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر پوند در سال 2019

تحلیل این ارز برای سال جدید دارای نقاط ابهام زیادی است هرچند ارز سودآوری برای 2019 است و با هر شایعه و خبر درباره برگزیت نزولی یا صعودی شدید می شود و با هر خبر خوب یا بد اقتصادی به نقطه تعادل باز می گردد از اینرو می تواند در کنار حاشیه سود مناسب آدرنالین مورد نیاز بدن را نیز تامین کند !

علی حیدری بازديد : 54 یکشنبه 09 دي 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر ین ژاپن در سال 2019

 

در این سلسله مقالات پیش نگر روند قیمتی ارزهای مهم ، نفت ، طلا و بیت کوئن را برای سال 2019 مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم در مقالات گذشته روند قیمتی یورو ، دلار کانادا در سال 2019 اطلاع رسانی شد و اینجا پیش بینی قیمت ین ژاپن  را بررسی می کنیم .

علی حیدری بازديد : 46 جمعه 07 دي 1397 نظرات ()

ورود نقدینگی به بورس با رونق سهام بانک ها

علی حیدری در گفتگو با ایبِنا، اظهار داشت: البته نقدینگی اثرگذار بر ایجاد این رونق، به بازار سهام تزریق نشده است و این نقدینگی حاصل فروش سهام در نمادهای بزرگ فلزی و پتروشیمی است که به سمت بانکی‌ها و خودرویی‌ها در حرکت می‌باشد.

علی حیدری بازديد : 56 جمعه 07 دي 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر دلار کانادا در سال 2019

 

در این سلسله مقالات پیش نگر روند قیمتی ارزهای مهم ، نفت ، طلا و بیت کوئن را برای سال 2019 مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم در مقاله گذشته روند قیمتی یورو دلار در سال 2019 اطلاع رسانی شد و اینجا پیش بینی قیمت دلار کانادا را بررسی می کنیم .

علی حیدری بازديد : 29 پنجشنبه 06 دي 1397 نظرات ()

ناتوانی دولتها در سودسازی

 

حیدری میگوید: از دهه 50 تاکنون، مبحث فروش اوراق در لوایح بودجه سالانه یک مبحث متداول و تکراری است که گویا هر ســـال به صورت قالب مشخصی در بودجه گنجانده میشود. به طور معمول نیز دولتها کمتر از 10 درصد توانایی دخل و تصرف در بودجه را دارند. لذا با این رویکرد، عدم تحقق اهداف بودجه در بخش انتشار اوراق چندان دور از انتظار نیست. 

 

این گفت و گو در روزنامه فرهیختگان پنج شنبه 6 دی ماه 1397 صفحه هشت اقتصاد منتشر شد . 

علی حیدری بازديد : 87 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل سال 2019

سال 2018 ارز شاخص در بازار ارز بین الملل ،  دلار امریکا USD بود ، اقتصاد ایالات متحده به اقتصاد قوی تبدیل شد و انگیزه ای شد تا سرمایه گذاران دلار را در سبد دارایی خود بیشتر از حد انتظار داشته باشند . در این سلسله مقالات مربوط به " تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل سال 2019 " جفت ارزهای مهم ، انس طلا ، ببیت کوین و نفت را بطور ویژه تحلیل و چشم انداز سرمایه گذاری برای آنها را بررسی می کنیم .

علی حیدری بازديد : 47 دوشنبه 26 آذر 1397 نظرات ()

وضعیت کنونی و چشم انداز ترکیه

 

تولیدات کشاورزی این کشور در سال 2005 جایگاه هفتم جهانی را داشت . طبق آخرین نظر سنجی توسط کارشناسان بلومبرگ ، ترکیه در جمع کشورهای نوظهور اقتصادی رتبه آخر را به خود اختصاص داده است . پس از وقوع بحران مالی بزرگ 2002 در ترکیه رجب طیب اردوغان در انتخابات با اقتدار پیروز شد ولی اکنون او متهم اول بحران ترکیه است . در سال های اول رئیس جمهوری اردوغان سرمایه گذاران خارجی به ترکیه وارد شدند و تقاضا به همان نسبت رشد کرد و لیر ارز این کشور در منطقه قوی شد . اردوغان سیاست پولی نرخ بهره پایین ، وام ارزان قیمت را به اجرا گذاشت . سال 2014 اوج شکوفایی اقتصادی ترکیه بود . اجرای سیاست های مالی اردغان با فشار مضاعف بر بانک مرکزی ترکیه ادامه داشت .

این مقاله در پایگاه اینترنتی " موسسه آینده پژوهی جهان اسلام " در تاریخ 22 دی 1397 منتشر شد . 

 

علی حیدری بازديد : 42 شنبه 24 آذر 1397 نظرات ()

چشم انداز بازار سهام در هفته آخر آذر ماه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در روزهای پیش‌رو بازار سهام بیشتر تحت تاثیر خبرها و حواشی بودجه ۹۸، نوسانات جهانی قیمت نفت، ادامه جنگ لفظی آمریکا و چین و نوسانات نرخ دلار خواهد بود.

 

این گفتگوی خبری در رسانه مرجع شبکه بانکی و اقتصادی منتشر شد 

 

علی حیدری بازديد : 59 شنبه 17 آذر 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 19 تا 23 آذر ماه 1397

 

نفت OIL :  همانگونه که در مقاله قبل درباره اوپک پیش بینی نمودیم و تحقق یافت ، نشست 175 اوپک  با صدور قطعنامه ای مبنی بر حصول توافق اعضای این سازمان برای کاهش تولید نفت به میزان 800 هزار بشکه در روز از آغاز سال 2019 میلادی پایان یافت . این توافق می تواند خبر خوشی برای رونق اقتصادی در سال جدید باشد بشرطی که شایعات و خبرهای بعدی از اجرای درست این توافق صحبت بکنند تعهد اعضا می تواند بر ثبات قیمت نفت تاثیر مستقیم بگذارد .

علی حیدری بازديد : 47 پنجشنبه 15 آذر 1397 نظرات ()

یک کارشناس اقتصادی در گفت‎و‌گو با جام‌جم آنلاین ؛

افت شاخص باعث «ترس» و «گریز از بازار» می‌شود / چشم اندازهای اقتصادی کشور باید بروز باشد

افت شاخص سهام که نتیجه تحولات و رویدادهای مختلف اقتصادی در کشور است موجی از نگرانی نزد سرمایه‌داران و سهام‌داران به وجود آورده است. کارشناسان مختلف اقتصادی در رابطه با شرایط پیش آمده تحلیل‌های متنوعی دارند و راهکارهای مختلفی را ارائه می‌دهند.
این گفتگو در پایگاه " جام جم آنلاین روز پنج شنبه 15 آذرماه 1397 منتشر شد . 
علی حیدری بازديد : 38 سه شنبه 13 آذر 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 1 تا 30 آذر ماه 1397

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه آمورش یا پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

این مقاله در ماهنامه دنیای سرمایه گذاران آذرماه منتشر شد 

علی حیدری بازديد : 32 یکشنبه 11 آذر 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 12 تا 16 آذر ماه 1397


انس طلا GOLD  : در دو مقاله اخیر اشاره شد که روند صعودی قیمت دلار به زودی متوقف خواهد شد . در تایید این مطالب ، ابتدای همین هفته به گزارش بلومبرگ و به نقل از بانک گلدمن ساکس ، جفری کوری تحلیلگر ارشد این بانک عنوان کرد : روند صعود ارزش دلار به زودی متوقف می شود و این روند در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود و اگر رشد اقتصادی امریکا نیز طی سال آینده با کاهش مواجه گردد ، انتظار تقاضا برای طلا افزایش می یابد .

 

این مقاله روز دوشنبه 12 آذرماه1397 در روزنامه اقتصاد برتر منتشر شد . 

 

علی حیدری بازديد : 52 جمعه 09 آذر 1397 نظرات ()

علی حیدری، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با پایگاه خبری «بازرگانان ایران»، عامل اصلی روند نزولی شاخص کل بورس در هفته جاری را ترکیب ترس، بی‌اعتمادی و نگرانی سهامداران دانست که منبعث از تغییر رویه بانک مرکزی در سیاست‌های ارزی اخیر است.

علی حیدری بازديد : 73 دوشنبه 05 آذر 1397 نظرات ()

اجلاس جدید G20 در بوینس آیرس آرژانتین در حالی برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد جنگ تجاری در تصمیمات سران تاثیر خواهد گذاشت. همچنین با وجود اینکه این گروه که باید روی موضوعات تجاری و مالی تمرکز داشته باشد، موضوعات حاشیه ای دیگری در این اجلاس مطرح خواهند شد.

 

این مقاله در روزنامه " اقتصاد برتر " چهارشنبه هفت آذرماه چاپ شد 

علی حیدری بازديد : 32 یکشنبه 04 آذر 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 5 تا 9 آذر ماه 1397

در مقاله هفته گذشته اشاره داشتیم که دکترین اقتصادی ترامپ شکستن انحصار طلبی اقتصادی سایر کشورهاست و همزمان با جنگ تجاری با چین ، اوپک را نیز هدف قرار داده است . در تایید همان مقاله ، بلومبرگ روز جمعه گذشته از یک مقام دادگستری امریکا نقل کرد که وزارت دادگستری در حال بررسی قانونی است تا به ایالات متحده اجازه محدودیت قدرت اوپک را بدهد . بعبارتی پانزده عضو این گروه با هشتاد و یک درصد ذخیره نفتی جهان با چالش عجیب در سال جدید میلادی روبرو خواهند بود.

این مقاله دوشنبه 5 آذر روزنامه " اقتصاد برتر " چاپ شد . 

 

علی حیدری بازديد : 62 سه شنبه 29 آبان 1397 نظرات ()

نوسانات مثبت پیش روی خودرویی ها 

 

بانک ها همچنان در لیست انتظار

 

علی حیدری کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار سرمایه امروز به بورس نیوز گفت: در حال حاضر سهام گروه های پتروشیمی، پالایشی و فلزی حمایت می شوند.

علی حیدری بازديد : 46 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 28 آبان تا 2 آذر ماه 1397

پوند GBP : ترزا می نخست وزیر تنها با کابینه نیمه تعطیل در کش و قوس سیاسی. نخست وزیر بریتانیا از بهبود وضع اقتصادی انگلستان مطلع است از اینرو کماکان در مذاکرات با اتحادیه اروپا دست بالاگرفته است . اگر تلاشهای یک نفره ترزامی جواب دهد و اتحادیه اروپا با طرح وی به توافق برسند قیمت GBPUSD به 1.3304 در لحظه می رسد و درصورت عدم توافق و انحلال کابینه با احتمال برگزرای انتخابات پوند دلار به 1.2504 خواهد رسید معامله گران این ارز یعنی پوند هر لحظه خود را برای نوسان شدید و بی هدف آماده کنند .
این مقاله روز دوشنبه 28 آبانماه 1397 روزنامه اقتصاد برتر صفحه 3 به چاپ رسید .
 
علی حیدری بازديد : 49 دوشنبه 21 آبان 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 1 تا 30 آبان ماه 1397

دلار نیوزلند NZD : در حال حاضر بانک مرکزی و سیاستگذاران مالی از روند رشد اقتصادی فعلی راضی هستند و احتمال افزایش نرخ بهره یا تصمیم گیری جدید در رابطه با سیاست گذاری مالی و پولی در ماه آبان کم به نظر می رسد از اینرو نمی توان شاهد افزایش نرخ بهره تا سال 2020 بود .
این مقاله در ماهنامه دنیای سرمایه گذاری مهرماه 1397 چاپ شد . 
علی حیدری بازديد : 72 شنبه 12 آبان 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 14 تا 18 آبان ماه 1397

دلار امریکا USD : ادامه روند رشد اقتصادی امریکا در حال حاضر تبدیل به اقتصاد قوی شده است و از آمار بیکاران بطرز باورنکردی کم شده است بطوری که انتشار این خبر در روز جمعه به بازار شوک عجیبی وارد کرد . از اینرو این احتمال می رود که این بانک در سال جدید حتی سه بار نرخ بهره را تغییر دهد پس می توان کماکان شاهد رشد ارزش دلار در حیطه جهانی بود .

این مقاله روز دوشنبه 14 آبانماه 1397 در روزنامه " اقتصاد برتر " صفحه 3 به چاپ رسید . 

 

علی حیدری بازديد : 74 شنبه 05 آبان 1397 نظرات ()

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 7 تا 11 آبان ماه 1397

فرانک سوئیس CHF : از ابتدای این هفته ساعت رسمی این کشور یک ساعت به عقب کشیده می شود این تغییر ساعت در اعلام خبر و آمار اقتصادی تاثیر می گذارد معامله گران فرانک سوئیس این نکته مهم را در نظر داشته باشند .

این مقاله روز چهارشنبه 9 آبانماه 1397 در روزنامه اقتصاد برتر صفحه سوم چاپ شد . 

 

علی حیدری بازديد : 55 شنبه 28 مهر 1397 نظرات ()

 

این مقاله در روزنامه " اقتصاد برتر " روز دوشنبه 30 مهر 1397 چاپ شد . 

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 30 مهر تا 4 آبان ماه 1397

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه آمورش یا پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

پوند GBP : روز سه شنبه ساعت 18:50 بوقت ایران آقای مک کارنی رئیس بانک مرکزی بریتانیا سخنرانی خواهد داشت او از سال 2013 تا ژانویه 2020 رئیس این نهاد پولی است . در کنار اخبار ناامید کننده هفته  قبل بخاطر نتایج ضعیف جلسه اروپا و انگلستان درباره Brexit ، این هفته انتظار می رود که آقای رئیس از رشد مثبت انگلستان سخن بگوید و در زمان سخنرانی به روند اقتصادی پیش رو نیز اشاراتی نماید در این ساعت بازار پوند با نوسانات شدیدی همراه است .

علی حیدری بازديد : 50 شنبه 21 مهر 1397 نظرات ()

 

این مقاله در روزنامه " اقتصاد برتر " روز دوشنبه 23 مهرماه 1397 صفحه 3 چاپ شد .

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 23 تا 27 مهرماه 1397

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه آمورش یا پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

علی حیدری بازديد : 87 دوشنبه 16 مهر 1397 نظرات ()
کارشناس بازار سرمایه گفت: دلار عاملی برای منفی شدن شاخص بورس محسوب نمی شود بلکه معلولی ناشی از علت تورم فعلی است.
علی حیدری بازديد : 32 دوشنبه 16 مهر 1397 نظرات ()

این مقاله در روزنامه " اقتصاد برتر " دوشنبه شانزدهم مهرماه نود و هفت ، صفحه سوم به چاپ رسید .

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 16 تا 20 مهرماه 1397

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

علی حیدری بازديد : 84 پنجشنبه 12 مهر 1397 نظرات ()

 

این گفتگوی خبری در سایت و روزنامه " فرهیختگان " پنج شنبه دوازدهم مهرماه منتشر شد . 

 

یک کاربلد بورس چه ویژگی‌هایی دارد؟

علی حیدری، کارشناس‌ارشد بورس نیز در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید می‌کند: «بورس، جای مناسبی برای ورود افراد غیرحرفه‌ای و نابلد نیست، چراکه در ایران بازاری به مفهوم واقعی بورس وجود ندارد و آنچه در بازار بورس ایران داد و ستد می‌شود، سهام است؛ چیزی شبیه به یک بازار حراجی. بنابراین ورود به بازار سهام نیازمند تسلط به چند حیطه علمی است. نخست اینکه فرد باید اقتصاد ایران را به‌طور کامل بشناسد. معتقدم سیستم اقتصادی کشور یک سیستم ارزشی است. از این‌رو فردی که وارد بازار سهام می‌شود، باید تسلط کافی به اقتصاد ارزشی کشور داشته باشد.

علی حیدری بازديد : 58 دوشنبه 09 مهر 1397 نظرات ()

این مقاله در روزنامه " اقتصاد برتر " دوشنبه نهم مهرماه نود و هفت ، صفحه سوم به چاپ رسید .

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از 9 تا 13 مهرماه 1397

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

علی حیدری بازديد : 49 سه شنبه 03 مهر 1397 نظرات ()

این گفتگوی خبری با روزنامه " اقتصاد برتر " روز سه شنبه 3 مهرماه 1397 منتشر شد 

علی حیدری کارشناس اقتصاد و ارز بین الملل در گفت و گو با «اقتصاد برتر» گفت: حضور آقای روحانی در این مجمع در حوزه اقتصاد تاثیرگذار است ولی حضور ایشان به صورت سرعتی تاثیری بر بازار نگذاشته و بازار در حال انتظار است.

علی حیدری بازديد : 35 شنبه 31 شهريور 1397 نظرات ()

این مقاله در ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شهریور 1397 به چاپ رسید . 

کسب درآمد از طلا

این مقاله دارای سه قسمت عمده است در بخش نخست  به زبان ساده برخی شیوه های کسب درآمد از طلا در بازار ایران را بررسی می کنیم . در قسمت دوم چگونگی تحلیل طلا در ایران را می آموزیم و در نهایت میانگین قیمت طلا ، نقره و ارزهای مهم جهانی و کالاهای خاص را در ماه آتی مطالعه می کنیم ،  در نظر داشته باشیم که مطالب این مقاله یک ابزار کمکی در راستای کمک به تحلیل بهتر شماست و هیچ گونه پیشنهاد به خرید و فروش نیست.ساختار این مقاله ساده نویسی است تا در قالب کلمات آسان ، فهم دقیقی از بازار طلا کسب شود .

علی حیدری بازديد : 142 پنجشنبه 14 تير 1397 نظرات ()
اقتصاد فعلی حباب نیست چهارشنبه ١٣ تيرماه ٩٧ روزنامه اقتصاد برتر سیاست گذاری در حوزه سکه ، ارز ، دلار تک نرخی ، سیاست خارجی و … موارد متعددی است که در این پارادایم اقتصادی تاثیرگذار است که برای شناخت بیشتر این سیات گذاری ها و نیز پیش بینی وضعیت آینده ، گفت و گویی با «علی حیدری »کارشناس اقتصاد بین‌الملل و ارز و سکه داشته ایم که تقدیم خوانندگان می شود.

تعداد صفحات : 4

درباره ما
Profile Pic
“ اقتصاد بین الملل " سایتی خاص در زمينه ي اقتصاد بین الملل با مديريت "علي حيدري " كارشناس اقتصاد بین الملل : روزنامه جهان اقتصاد ، جام جم ، شهروند ، فرصت امروز ، اقتصاد برتر ، فرهیختگان ، تسنيم ، صنعت و معدن ، ماهنامه دنياي سرمايه گذاري ، راديو اقتصاد ، رادیو جوان ، بازرگانان ایران ، بورس نیوز ...
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • بازديد امروز : 711
  • بازديد ديروز : 2,116
  • Technical Summary Widget Powered by Fxs.rzb.ir